Září 2014

časová zona: SciPo

16. září 2014 v 22:54 | tessPo pouhých čtyřech týdnech na SciencesPo mám pocit, že celý můj předešlý život bylo hraní si na písku. A to ve všech smyslech tohoto výrazu. Mám pocit, že jen málo věcí, které jsem dosud udělala, mě nějak obohatilo. Na druhou stranu mi připadá, že každá hodina strávená na této škole dodává světu smysl v mých očích, dává smysl mému životu ve všech oblastech, ketré si dovedete představit.

První písemné i ústní práce jsou splněny, zbytek je rozdán až do konce semestru a mohu upřímně říci, že slova ředitele se potvrdila, cítím se prací mírně zavalená, ale ještě pořád se to dá vydržet, což za pár týdnů asi neřeknu. Zatím mě nejvíc baví IAUE (úvod do záležitostí EU), dějiny EU, italština. Zbytek je velice zajímavý, ale poněkud náročný (teď mluvím o konstitučním právu a microeconomie, angličtině). Mimo všech povinných a nepovinných předmětů, na které se vyučují, musí každý student zrealizovat projet-co (cílem je vymyslet nějaký projekt, dát ho do kupy, sehnat sponzory, uskutečnit ho, je to způsob, jakým se scipo snaží naučit své studenty zodpovdnost a iniciativu).

Jinak se silně domnívám, že SciencesPo se nalézá v jiné časové dimensi než zbytek města. Jsme tak trochu odřínuti od normálního života v Dijonu. My snad ani v Dijonu nežijeme, my žijeme skutečně na SciencesPo. Když už nemáme školu, tak stejne trávíme čas na kampusu nebo s lidmi z kampusu, což má hodně výhod (nevýhod mě moc nenapadá). Tady zkrátka čas běží jinou rychlostí.