Únor 2014

Les saveurs du printemps

26. února 2014 v 22:54 | tess |  Inspiration
Nimes, le 26 février 2013


Jaro se pomalu probouzí, zatím jen nesměle.Snad proto každé ráno bojuje s vydatným deštěm, který ovšem oběhem poledního předá žezlo modré obloze. Ptáci začínají zpívat, stromy kvést. Je to nádherný čas.

Toto je mé třetí a nejspíš poslední jaro v Nimes. Trocha nostalgie, ale především tento rok mám opravdu chuť udělat něco se svým životem. Jistě, dalších pár měsíců bude hodně důležitých, co se mé budoucnosti týká, ale já mám teď na mysli trochu jinou doménu.
A je to právě to jarní slunce, které mi dává energii opravdu se aplikovat do svých ´´předsevzetí´´ (ty uvozovky jsou proto, že se snad ani o předsevzetí nejedná, je to spíše prise de conscience ) .
Vím, že v Česku asi jaro pořádně nezačíná, ale najděte i vy něco, co potřebuje ve vašem životě změnit k lepšímu!

Na závěr malá rada od jedné pravé Francouzsky:

Medová maska na obličej
Naneste jednou týdně na váš obličej vrstvu medové pokrývky (musí být zcukernatělý, jinak vám bude stékat z obličeje). Nechte 3O minut a pak opláchnětě vodou.

Samozřejmě jsem to zkusila a musím konstatovat, že má pleť je nádherně jemná, zbavená menších nežádoucích popínků. :)

Se svou jarní změnou vás budu postupně informovat, neboť čerpám z vědomostí jedné Francouzsky :)

Podpořte dijonskou sekci

14. února 2014 v 12:49 | tess |  Presse, TV, Radio...
Osud dijonské sekce je více než nejistý....

Byla by velká škoda, kdyby nejstarší důkaz přátelství mezi Francii a Českem zanikl.

Pokud chcete podpořit dijonskou sekci, podepiste prosím petici

více inrofmací

http://www.dijon-nimes.eu/

Lisez les journaux et soyez COOL

4. února 2014 v 22:56 | tess |  Inspiration
Nimes, le 4 février 2014

´´La radio marque les minutes de la vie, le journaů les heures et le livre les jours´´


Češi nečtou noviny. To jsou výsledky nedávné ankety.
Nejspíš nic nového. Když se na tím zamyslím, kolik lidí v Česku znám, co by si denně nebo alespoň jednou za týden koupili noviny? A když mluvím o novinách, nemyslím tím bulváry typu ´´Blesk´´. Ne, mám na mysli opravdový tisk s kvalitními články o tom, co se děje ve skutečném světě, ne která herečka si nechala zvětšit prsa.

Právě postoj k tisku, k aktualitě je dalším velmi zřetelným rozdílem mezi Francouzy a Čechy. Francouzi tisk milují. Málokterý si dokáže představit začínat den jinak než s Le Monde v ruce, croissant a café.
Pokud píši tento článek, není to jen proto, abych řekla, co všichni víme, Češi nečtou. Na aktualní situaci si ovšem rádi stěžují v hospodách... Trochu smutné.
Za úpadkem tohoto zvyku v ČR se skrývá spousta problémů. Když jsem přijela do Francie, byla jsem překvapená, do jaké míry jsou zde i 14letí schopni mluvit o politice, ekonomii, diplomacii,... jak by také ne, když se v takovém prostředí narodili. Ano, tato téma jsou Francouzi velice oblíbená. A jsou si dobře vědomi toho, že se v nich vyznají. A snad právě proto cizince rádi zkoušejí.
Myslím, že být v obraze o tom, co se děje je velké plus pro každého z nás, podporuje to schopnost objektivní kritiky a syntezy a taky se neznemožnit, když na aktualitu přijde věc. Vytvořtě si vlastní názor a neopakujte, co vám 4°velmoc cpe do hlavy.

Čtěte noviny a buďte cool!

le cercle vicieux

2. února 2014 v 23:18 | tess |  Život na Daudetu
Další týden za námi.
Bac blanc se nezadržitelně blíží, jedna část bacu ze španělštiny a angličtiny také. Stres stoupá...
Těžký je život nás pilných studentů, kteří tráví svůj čas v knihách a poznámkách. Krásné je poznání.
Je důležité milovat to, co děláme, tím jsem si čím dál tím víc jistá. Mám štěstí, protože jsem si to, co dělám sama vybrala a tím pádem můžu být jen spokojená. A často poslední dobou unavená...

A tak se mi někdy zasteskne. Po té krásné něvědomosti, ignoraci. Občas se brouzdám ve vzpomínkách a přemýšlím, co bych bývávala udělala jinak, hledám své chyby a snažím se předejít nové. Je to jako začarovaný kruh....


Chyby jsou lidské. Doufám, že jich udělám ještě spoustu, abych byla pořádně ze všech poučená a mohl jendou spávně žít.


Jinak jsem do galerie přidala pár fotek z minulého týdne. Nejsou ode mě a nejsou ani upravené (nebyl čas), takže jsou skutečně jen pro zvědavé