Leden 2014

La section tcheque de Nimes a feté ses 90 ans!

27. ledna 2014 v 22:51 | tess |  Česká sekce v Nimes
České sekce ve Francii jsou nejspíš jedním z nejkrásnějších příkladů přátelství, které může existovat mezi dvěma zeměmi.
Bohužel nemám dnes večer čas podat ani zkrácenou verzi jejich historie, která opravdu stojí za důkladné přečtení (snad někdy jindy tedy).
Nicméně, předmětem dnešního příspěvku jsou narozenici nimské sekce. Kolikáté? Už 90!
K této příležitosti se samozřejmě pořádaly oslavy, kterých se zúčastnila i Mme l´Ambassadeur de la République tcheque. Celkem toto šílenství trvalo 3 dny (odmyslím-li si měsíce příprav).
Program zahrnoval projekci českých filmů v nimském kine Semaphore, divadelní představení (Historie sekcí-podle českých studentů), koncerty, recepce na radnici...A velkolepou večeři a ples v sobotu večer. To byla část výročí, kterou jsem si užila asi ze všeho nejvíce. Nejenže už totiž bylo všechno náročné za námi, ale ke všemu jsem měla na tuto akci nejlepšího cavalier ze všech, takže to byl více jak příjemný večer.
A teď mám konečně čas pustit se do revizování bac blancu!
Yeah!

(M)Uceni

17. ledna 2014 v 23:44 | tess |  Česká sekce v Nimes
Nimes, le 17 janvier 2013


A čas běžel a běžel, jako by to měl být maraton. A já mám příliš krátké nohy na to, abych s ním mohla soupeřit. Taky se mi trochu špatně dýchá. A bolí mě celé tělo. Co takhle dát si menší pauzu?

Haha, to slovo už snad ani neznám.
První rok jsem si stěžovala, že nemám na nic čas. Druhý rok jsem si uvědomila, že jsem jej měla spoustu. Nyní si říkám, že ani loni jsem na tom nebyla tak špatně. A teď? Teď už si něstěžuju. Proč taky? Až do důchodu už to lepší nebude. Za rok se nejspíš na VŠ zblázním (pokud se tak nestane dřív), pak přijde práce a kdo-ví-co ještě.
Ne, nehodlám si stěžovat. Pravdou je, že se opravdu poslední dobou nezastavím. Řekněme od 5:30 od rána, do 2:00 do rána dalšího dne.
Co dělám?
Mezi učením na písemky, učením na bac blanc, sestavováním přihlášek na školy, učením na bac, na concours, nacvičováním na výročí sekce, MDE, MEF, conferencemi a JEF a chvílemi s přítelem... vlastně.... nic§ Teda, tou dobou většinou spím (vážně se stydím to přiznat). Nebo jím. A i tak mi to připadá jako ztráta času. Čas je neskutečně drahý. Ještě víc, než sáčko, co jsem si dneska koupila v Manoukian (je moc pěkné). A s obojím se musí naučit nakládat.

Škola je nyní opravdu trochu ´´mučící místnost´´. Začínám být alergická na : ´´Proč si nepíšeš?- Snažím se to pochopit. - Ne, mušíš poslouchat, chápat a psát najednou, čas jsou peníze!´´
S tímhle přístupem mi brzy odpadne zápěstí, ale bude to pro dobrou věc (napsání mého couru ekonomie, to za to vážně stojí a to říkám bez ironie).

Myslím, že si dokážete představit, jaký mě čeká víkend, deštivý k tomu. Slunce se nejspíš toho (m)učení zaleklo a uteklo někam daleko do Latinské Ameriky, kde pouze 3O% obyvatel vůbec se dostane až k maturitě.

Pro ty, co by snad nevěděli, co dělat: Vyražte někam s přáteli. Na oběd, do kina...kamkoli, buďte uvolnění a na chvíli ´´vypněte´´.

La haute culture

10. ledna 2014 v 23:26 | tess |  Inspiration

Nic není nádhernějšího než nahé tělo. Nejkrásněší oděv, jaký si může žena obléknout jsou ruce muže, kterého miluje, pevně svírající její pas. Ale pro ty, které nedostaly možnost poznat toto štěstí jsem tu Já.

YSL

Nádherný citát od jedné z největších osobností, jaké kdy prošly světem haute-culture, alespon podle mého názoru.
Yves Saint Laurent, jediný idol, kterého vyznávám (samozřrejmě jen potají, protože jako správná ´Francouzka´žádné idoly nemám). O tomto muži se nedá říci nic jiného než to, že ho jen málo lidí opravdu pochopilo. A možná je to dobře, YSL si možná nepřál být do určité míry poznán.
Být záhadným je nikdy nezemřít.

Příští týden se chystám na nový film o YSL, jsem na něj docela zvědavá.

A nyní zpět k citátu, myslím, že je to nádherná myšlenka.
A tak mám pro vás všechny, co nemáte čí ruce si obléknout nebo i ty ostatní malou radu: vydejte se na SOLDES (ve Francii začaly již ve středu a jako obvykle je to parádní šílenství). Běžte nakupovat, pomáháte ekonomickému vzrůstu (takže si dejte alespon trochu poroz na to, kterého státu). A začněte nový rok krásné(krásní) :)

Happy new Soldes !


Les bonnes résolutions

1. ledna 2014 v 21:05 | tess |  Inspiration
" Shoot to the moon even if you miss you'll land among the stars "
Les BROWN


Pisek, 1. ledna 2014

Doufam, ze jste vsichni vkrocili pravou nohou do roku 2014.
Nevim jak pro vas, pro mne bude hodne dulezity. Nejen ze se rozhodne o me budoucnosti, ale pravdepodobne se zmeni hodne veci. Nemam z toho strach, jsem zvedava. A nyni i jako spousta dalsich lidi odhodlana k par predsevzetim, ktera letos opravdu hodlam dodrzet Mrkající, proto se nejedna o nic nesplnitelneho. Uvidime, jak to vsechno dopadne.

Kazdopadne preji vsem frankophilum ' Bonne année!"

A nezapomente, ze rok 2014 je rokem voleb do EU parlamentu a bezte volit pro lepsi Evropu!