Září 2013

Soleil d´automne

22. září 2013 v 22:06 | tess |  Život v Nimes
< On ne nait pas Francaise, on la devient >


Opět pozoruji slunce vstávat daleko za Daudetem, opět se smíšenými pocity poslouchám zvuky rána, vnímám vůni croissantů. Opět je mi dobře. Cítím se volná, sebevědomá, vyrovnaná.


Je další z těch krásných pozdně letních jihofrancouzských dnů. Přesně takový, který vás donutí vstávat z postele s úsměvem na tváři a někdy i písničkou stejně tak jako většinu Francouzů (minimálně posádku toho našeho blázince). V tu chvíli neexistuje únava, strach nebo stres (kéž by takových chvil bylo co nejvíc!).
Před odjezdem do Francie jsem si na konci práznin sepsala nádherný a poměrně dlouhý seznam předsevzetí. Jenže občas, když si něco nějak naplánujeme, se nám osud vysměje a poněkud nás svede z té naší cesty. A já se nyní ptám, zda to musí být nutně jen špatné znamení...
Mám pocit, že celý můj život se mění. Z minuty na minutu. Nemám strach ze změn, vítám je, protože vždycky, steně jako nyní, doufám, že budou k lepšímu...
A v tuhle chvíli? Jsem šťastná. Jistě, straší mě už zase ten BAC a councoury, ale jinak si snad nemohu stěžovat. Miluju učení se-proto se snažím učit z každé maličkosti, kterou mi život přinese a to každou vteřinou. Zbožňuji svou práci (pro MDE, école Castanet, noviny, JEF, MEF, asso) a, nekecam, i tenhle náš ´´ústav´´. Jak by také ne, jsem ve třídě se skvělými lidmi, mám dobré profesory,...jediná věc, která to nyní trochu kazí je spousta písemek příští týden (počínaje 2 hodinami phila....). Takže držtě palce!