¡ Sueño contigo, Barcelona...!

30. května 2012 v 13:55 | tess
Le monde c'est très grand, ce n'est Paris, ou Londres, ou Barcelone. C'est très grand. Le temps c'est une chose très grande aussi, beaucoup plus que mon temps. Le temps et le monde et la personne ne se rencontrent qu'une seule fois.

Po německém pivním festivalu je prý Féria de Nimes největší kulturní událostí v Evropě. Koná se vždy na konci května a trvá asi 5 dnů. Během této doby navštíví Nimes zhruba 1 000 000 lidí z celého světa. Není tedy divu, že administrace školy i ministerstvo se bojí o své ´´ovečky´´ a posílá je proto na několikadenní výlet. Letos jsme se podívali do Barcelony.
Será un perfecto tiempo, un fuerte momento....!
25.5.2012 jsme nastoupili do autobusu a vydali se vstříc dobrodružství.
Do Barcelony jsme dorazili o šest a půl hodiny déle, asi v sedm večer.Ubytovali jsme se v nejvíc fiesta hostelu, co se dal v centru Barcelony sehnat (pokoje smíšené po 20 lidech, postele dvoupatrové, sprchy na chodbě společné, chlápek, co vám odpoledne spí na posteli....) a šli jsme se projít. Já, Markéta a Jana jsme vyrazily po hlavní třídě, Ramblas, směrem k pobřeží. Prošly jsme si přístav a část města a nakonec si daly horkou čokoládu ve Starbuck.
Druhý den jsme po výtečné snídani (která byla v ceně ubytování!) navštívili Gaudiho Barcelonu: Caasa Mila, Palau Guell, Sagrada Familia, Park Guell, Casa Battló...byla jsem unešena krásou a výjimečností těchto staveb. Myslím, že v Barceloně není jediný ´´obyčejný dům´´. Toto město má v sobě neuvěřitelné kouzlo. I přes davy turistů a přistěhovalců si zanechává i svoji kulturu: všechny ty malé alimentacion místo supermarketů a Katalánci pijící večer v parcích sangríu, kterou jsme si dali i my, před tím než se vydali na zpívající fontány. Nedokážu slovy popsat nádheru toho romantického okamžiku. Přede mnou byla fontána, hrající hudba a na obzoru byl vidět ohňostroj...
I přes nedostatek spánku jsme i celý třetí den strávili na nohou a objevovali krásy hlavního města Katalánska. Byla poslední neděle v měsíci, což znamená, že byl vstup do všechn muzeí zdarma, čehož jsme samozřejmě využili. A odpoledne zamířili na pláž. Bylo opravdu horko, i když voda byla stále studená. To nám, otužilým Čechům (=seveřanům) nevadilo.
Večer se ještě konala plážová discotéka, která příjemně uzavřela nás pobyt ve Španělsku, neboť další den ráno už jsme opět pádili směr Nimes...
 
Byl to krásný zážitek, obzvláště pro někoho, kdo miluje Španělsko, jeho kulturu i jazyk. Pevně doufám, že se do Barcelony brzy vrátím a třeba na delší dobu...
Nyní mě ovšem čeká něco méně příjemného: uzavírání známek a s ním spojené množství písemek...
*fotky v galerii ^^
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sim* Sim* | 30. května 2012 v 18:25 | Reagovat

Jak to tak čtu všechny ty články, co tady píšeš, Francie mě láká čím dál víc a víc:)). A eď už si říkám že se tam prostě musím dostat:). Díky, že píšeš tenhle blog, protože jsem se díky němu a tobě dozvěděla tolik informací:).

2 pecho pecho | E-mail | 31. května 2012 v 7:29 | Reagovat

Krásně si to užíváte! :-)
Fotky už fungují, jsou báječný!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama