Viva la Féria!

28. března 2012 v 15:17 | tess |  Culture
Le temps presse, il est temps de comprendre qu´il n´est de fete aucune qui ne soit la fete de tous.Francie mě nikdy nepřestane překvapovat. Je to živoucí plamen. Nebezpečný, ale stejně si o něj ráda spálím ruku znovu a znovu...
V neděli ráno jsem se šla učit do zahrad a po celém boulevardu stavěli barikády. Nevěděla jsem proč, nechtělo se mi nikoho ptát, myslela jsem si zkrátka, že budou natírat přechody nebo tak něco...
Když jsem se o dvě a půl hodiny déle vracela, první, co vzbudilo moji pozornost byl křik: Ils arrivent! Ils arrivent! Je les vois! (přijíždějí! přijíždějí! Já už je vidím!). Moc jsem nechápala, co se děje a pak se kolem mě najednou prohnali čtyři muži v košilích a kloboucích sedící na koních a před sebou hnali býka!
No, ještěže tam byly ty barikády!
Že ve městě probíhala menší Féria jsem věděla, že její součístí bude i Abrivado, to už mi nikdo neřekl. Nicméně podívaná to byla krásná. Když honáci úspěšně zahnali všechny býky do ohrady, seřadili se do řady za velkého potlesku a zazněla francouzská hymna. Bylo to jedním slovem: Magique.
Nejspíš jsem musela vše pozorovat bouche-bée. Ale vůbec toho nelituju, protože se mi dokonce povedlo seznámit se s jedním z jezdců.
No prostě, kde jinde se vám může stát něco takového?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 pecho pecho | E-mail | 31. března 2012 v 15:22 | Reagovat

No, alespoň, že nenaháněli Tebe. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama