J´irai vers la lumiere

4. března 2012 v 20:52 | tess |  Život v Nimes
J´irai vers la lumiere
Pour faire sécher les larmes
De ces pauvres enfants
C´est mon combat
J´irai vers la lumiere
Pour faire tomber les armes
De ce mal permanent
Gregory LemarchalTak jsem se úspěšně vyhnula těm největším mrazům. Ty v ČR jsem přečkala tady a to s průměrnou teplotou 7°C. A o prázdninách už se počasí i v Písku zlepšilo. Musím říci, že tentokrát jsem si volno opravdu užila a mám na co vzpomínat. Nicméně, doma je doma. A pro mě doma je dnes jak v Písku, tak v Nimes. A tak jsem po 14 dnech opět mávala na ruzyňském letišti. S úsměvem. Tentokrát jsem nejela sama. Vezla jsem s sebou do Nimes návštěvu, totiž mamku a moji nejlepší kamarádku.
Myslím, že jsme si to tady pořádně užily. Udělaly jsme pár výletů do okolí a já se pokusila dát jim oběma ochutnat kousek Francie...
A teď jsou pryč a já se musím opět pustit do práce...
Ráno vstávat v 7, i když málokdy začínám v 8, potřebuji totiž ´´revizovat´´ a navíc bych si za nic na světě nenechala uniknout snídani v kantýně. To nikdy. Ale práce je teď hodně. Končí druhý trimestr a všichni profesoři si vzpomněli, že by nás mohli pořádně potrápit. A tak volná místa v mé ´´ažendě´´ rychle mizí a popsané papíry přibívají až mi z toho občas jde hlava kolem. Navíc nás, sekundy, brzy čekají ´´komány´´ (něco jako srovnávací zkoušky). Zatím se připravuji na matiku a francouzštinu...Bude to zkrátka ještě boj. Jako celý život na Daudetu. Ale co, ono se to nějak zvládne Úžasný.
A pak mě čeká spousta příjemných věcí. Naplánovala jsem si fůru výletů a věcí, které musím udělat (nebo spíš chci) t a v květnu? BARCELONA (školní exkurze). Konečně zjistím, zda jsem na tom se španělštinou opravdu tak dobře, jak mi tvrdí moje španělštinářka.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Pecho Pecho | E-mail | 6. března 2012 v 11:27 | Reagovat

Tak príma, že to mamce i kámošce vyšlo!

2 Yves Yves | 16. dubna 2012 v 10:20 | Reagovat

Krásnej článek, Tery! :) A ano, užily jsme si to, bylo to skvělý! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama