Paris, je T´aime!

6. prosince 2011 v 0:09 | tess |  Česká sekce v Nimes
La tour Eiffel a froid au pied
L´arc de Triomphe est ranimé
Les gens se levent, ils sont brimés
C´est l´heure ou je vais me coucher
Il est cing heures
Paris se leve
Il est cinq heures
Je n´ai pas sommeil...

Paris, město zamilovaných. Kde prý údajně najdete více přistěhovalců než rodilých Pařížanů a ceny jsou zde prý tak vysoké, že těch pár Pařížanů jezdí radije desítky kilometrů pro bochník cheba....
Nikdy, při svých dřívějších návštěvách, jsem nebyla Paříží nijak zvášť unešená...Pro mě to bylo město jako každé jiné, možná o něco špinavější a přelidněnější. To jsem si myslela až do chvíle, kdy jsem nedostala možnost navštívit ji nejen jako pouhý turista, ale jako někdo, kdo sem patří. Dokud jsem ji nepoznala, jako ji znají Francouzi. Dokud jsem si v noci nevyšplhala na osvětlenou Eiffolovu věž, nědělala večerní piknik na jednom z mostů na Seine. Dokud jsem nepoznala Pařížany, neprošla každičký kout Louvru, neobjevila krásy umění v Osay, neztratila se v snad nejdražší galerii ve Francii, nekoupila si Le Parisien u snídanového croissantu a noisette, nenajezdila kilometry pařížským metrem,...a to vše s pravým Pařížanem Mrkající.
Na začátku všeho byl histoire návštěvy české ambasády. Takže se celá česká sekce sbalila kufry na tři dny a odjela 25.11.2011 směr la capitale Pominu-li fakt, že naše TGV mělo dvě hodiny zpoždění kvůli čemuž jsme se nakonec musely namalovat ve vlaku a převléknout na chodbě ambasády (Smějící se), neboť sem nemůžete přijít jen tak v jeansech a mikině, tak jsem si i cestu náramně užily.
Konference byla zaímavá, dozvěděly jsme se mnoho zajímavých informací, sešly se s dijonskou českou sekcí, a na závěr, jak by řekl Francouz, on a bien mangé! Pak jsme se vypravily do bytu, který nám byl poskytnut a ze kterého byl mimochodem úplně úžasný výhled na Eiffelovku. Po zbytek pobytu jsme pak měly volný program. Toho se samozřejmě dalo výtečně využít Rozpačitý vezmu-li v úvahu, že nám dokonce i počasí přálo.
Takže zase příští rok!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 pecho pecho | E-mail | 6. prosince 2011 v 8:34 | Reagovat

Města mých snů: Paříž, Praha, Písek, (z povinnosti musím napsat ještě Pardubice), všechna začínají na "P".

2 tess tess | Web | 6. prosince 2011 v 19:38 | Reagovat

wow, Pisek boduje :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama