Cliché!

11. listopadu 2011 v 0:36 | tess |  Culture
Červený baret, proužkované tričko, knírek, bageta v ruce, svůdnický pohled. Francie, podle většiny světa země elegance (kde se prý ovšem ženy neholí a lidé obecně nemyjí, neboť jim stačí parfém Mlčící). Všichni Francouzi žijí buďto v Paříži nebo
sur la Cote d´Azur. A každý má výhled na Eiffelovu vež. Když vyjdete na ulici, uslyšíte vždy akordeon, neboť na každém roku se tu skrývá nějaký ten potulný muzikant.
Francouzská kuchyně je založená na bázi croissantů, foie gras,sýru, escargots, grenouilles (žáby), a Francouzi nepijí nic jiného, než červené víno a šampaňské.
Taxikáři, servírky i prodavači jsou zde velmi nepříjemní a za každou cenu vás budou chtít ošidit.
Francouzským oblíbeným sportem je petanque.
Muži jsou ty největší padavky na světě, mají strach z vlastního stínu.
Nikdo se s vámi nebude bavit anglicky, i kdyby to snad uměl. Školství stojí za starou bačkoru. Děti se ve škole nic nenaučí a všeobecný přehled jim nic neříká.
Francouzi jsou šampiony v jediné věci, ve stávkování....
To by byly ve zkratce asi ty nejznámější cliché o Francii. Jako tříměsíční pozorovatelka bych teď ráda uvedla par věcí na pravou míru.
Francie je krásná země, s, ve velké většině, opravdu sympatickými lidmi, kteří nemají strach otevřít cizince jako jsem já dveře svého domu i srdce. Nebojí se podat pomocnou ruku a rukama nohama nebo i plynně se s vámi klidně rozpovídají nejen anglicky, španělsky, německy nebo portugalsky ale třeba i čínsky, arabsky, rusky a v extrémním případě i česky!
Školství je tu v mnohém dokonce i rozvinutější, než ho známe my. Francouzi se ve škole určitě neulejvají. Narazíte tu na spoustu chytrých děcek, co přeskočily nějakou tu třídu.
Strava je rozmanitá. Upřímně, na jídelníčcích se žáby nebo šneci příliš neobjevují a znám jen opravdu málo místních, kteří je kdy vůbec ochutnali. Ani víno tu překvapivě neteče proudem.
Elegance. Toto slovo je skutečně výstižné. Někdy mám pocit, že zdejší lidé, kteří rozhodně dbají na hygienu, na sebe můžou obléknout třeba tepláky a stejně budou vypadat dobře.
Pravdou je také, že Francouzi mají na všechno spoustu času (kromě případu, že jsou to oni, kdo něco potřebuje). Někdy jsou to navíc velcí puntíčkáři. A někdy budete mít plné zuby těch jejich stávek a pravidel a logiky, co vlastně vůbec není logická, ale stejně si je zamilujete...

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Pecho Pecho | E-mail | 11. listopadu 2011 v 10:55 | Reagovat

Dobrý, no, už nám nějak střízlivíš.

2 tess tess | Web | 11. listopadu 2011 v 12:13 | Reagovat

střízlivíš? štve mě to topítko, co mi zabavili...

3 pecho pecho | 12. listopadu 2011 v 12:38 | Reagovat

Jen dál, jen víc ... Klidně více komentuj francouzský život. Nějak jsi zapomněla napsat, jak se žije na francouzsko-španělské vesnici. Ale jinak dobrý.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama