Ça y est...!

4. září 2011 v 7:50 | tess |  Život v Nimes
Hodiny oznamují jednu hodinu ráno a já sedím ve svém zeleném východním pokoji a dívám se otevřeným oknem do tmy školního dvora, poslouchám šumění listí ve větru. Stále ještě nemohu uvěřit tomu, že jsem skutečně tady, po tom všem, co jsem proto udělala, se nyní nacházím na Dortoir tcheque a jsem prostě šťastná. Zatím jde všechno dobře. Holky jsou všechny moc milé a zatím i všichni Francouzi. Nimes je krásné jihofrancouzské město plné nádherných památek i monumentů moderního umění.
Dnešní den jsem si udělala čas a společně s Markétou (další nová sekunda) vyrazila na vlastní pěst do města. Poradily jsme si dobře a to i přes to, že jsme někde ztratily mapu Smějící se! Navštívily jsme les Arenes de Nimes, la Maison Carée, les Jardins de la Fontaine, la Tour Magne, ... nafotily jsme obrovské množství fotek a na závěr našeho malého výletu si daly ledovou kávu v jedné moc příjemné a úplně maličké francouzské cukrárně.
Horší to bude v pondělí, to začíná škola. Práce, kterou jsem si před nedávnem dala s vyplňováním papírů, přišla na zmar. Neboť z vybraných předmětů mi nakonec zbyla pouze latina (nad kterou se ještě asi zapotím Mlčící), neboť paní ředitelka a exigé, abych byla v nejlepší třídě v ročníku. Pro mě, člověka spíše humanitně založeného, to znamená MP-SC (matika, fyzika, vědy a pitvání různých nechutí) místo dějepisných předmětů....No, doufám, že mě nepřecenila...Jediná výhoda, kterou tu vidím je, že podle děvčat mám snad nejlešího třídního na škole Rozpačitý. Tak snad to nějak půjde.


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 pecho pecho | E-mail | 4. září 2011 v 9:22 | Reagovat

Takže první den Ti vyšel báječně, ono časem lecjaké rozčarování přijde, snad ho bude co nejméně. Držíme Ti palce!

2 tess tess | 4. září 2011 v 12:51 | Reagovat

děkuju ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama